ÚVODNÍ STRÁNKA
      AKTUALITY
      3D PREZENTACE
      NAŠE ŠKOLA
      ROZVRHY TŘÍD
      KONTAKTY
      ZAMĚSTNANCI
      ŠKOLSKÁ RADA
      ROZPOČET
      ZÁJMOVÉ ÚTVARY
      ŠKOLNÍ JÍDELNA
      NAŠE ÚSPĚCHY
      FOTOGALERIE
      PODPORA EU
       Knihy nás mění,
       vzdělávání obohacuje
       Vyuka i volný čas
       Veřejné zakázky
       Program rozvoje venkova
       Investice do vzdělání
       Společně to zvládneme
       Přitažlivá výuka
       Zkvalitnění výuky
      NAPIŠTE NÁM
 

PODPORA EU

Multifunkční klubovna - učebna. "Výuka i volný čas - kdo chce, přijde mezi nás."

Popis současného stavu:

Místnost se nachází v přízemí budovy školy 1. stupně, nám. 1. máje č.p. 5, 349 58 Černošín vlevo od vchodu u šaten. V současné době slouží v dopoledních hodinách jako učebna pro výtvarnou výchovu a praktické činnosti žáků 1. stupně školy a pracovních činností - vaření 2. stupně školy. Odpoledne je využívána jako klubovna pro zájmové útvary (včelařský, kreativní tvoření, dopravní, záchranářský), příležitostně ji využívají i děti ze školní družiny (výroba svíček, perníčků apod.), která s touto místností sousedí.
Vybavení místnosti bylo pořízeno převážně v 70. a 80. letech minulého století (elektrický sporák, kuchyňská linka, stoly, židle, vestavěné skříně i volně stojící skříňky). V místnosti, stejně jako v celé budově školy, byly v roce 2010 udělány nové rozvody elektřiny a bylo instalováno nové výkonnější, ale úsporné osvětlení, v roce 2005 byla vyměněna stará okna za plastová. Podlaha je pokryta linoleem (velmi starým), které děti vyzdobily vlastními malbami (před 15 lety), aby oživily letitý vzhled lina.

Projekt:

Místnost bychom chtěli v rámci projektu nechat vymalovat (nezpůsobilé výdaje - z rozpočtu školy), stěnu pod okny nahodit speciální omítkou, která pomáhá odstraňovat vlhkost a plísně. Staré vybavení (kromě vestavěných skříní) odstranit a nahradit novým - viz žádost o dotaci jednotlivé položky. Chtěli bychom vytvořit moderní klubovnu pro činnost zájmových útvarů, školní družiny, případně školního klubu, učebnu pro výuku výtvarné výchovy, praktických činností a vaření, literární výchovy,společenské výchovy-stolování,dopravní výchovy.
Nově by klubovna sloužila jako místo setkávání našich žáků, jejich rodičů a prarodičů i dalších seniorů několikrát (3 - 4 x) ročně. Tato setkání bychom organizovali ve spolupráci se SPOZ a svazem žen v Černošíně. Setkání by byla zaměřena tematicky např. vánoční dekorace, pečení vánočního cukroví, velikonoční výzdoba, ukázka a nácvik pletení pomlázek, pečení koláčů na pouť, letní ovocné a zeleninové saláty apod.Členové zdravotnického a záchranářského kroužku spolu s profesionálními záchranáři a zdravotní sestrou budou pravidelně/1x ročně/pořádat ukázky resuscitace a dalších život zachraňujících úkonů.
Tato setkání by pomáhala navázat užší kontakty školy a rodičů i prarodičů našich žáků, aktivně by vyplňovala volný čas seniorů, děti by blíže poznávaly lidi o dvě generace starší. V současné době není pravidlem, že společně žijí "velké rodiny", a tak mnohé děti vidí své prarodiče pouze několikrát do roka a ke starším lidem mají odtažitý vztah. Česká populace stárne, a proto je vhodné, aby současní (i budoucí) žáci dostávali možnost poznat blíže seniory, lidi o 50 i 60 let starší než oni sami, aby se s nimi naučili jednat, aby si k nim utvořili pozitivní vztah. Někteří z dnešních žáků si v budoucnu může zvolit povolání právě v oblasti péče o seniory.
O klubovnu projevily zájem mladé maminky s velmi malými dětmi/batolaty/,které jsou na mateřské a nebo rodičovské dovolené.Chtěly by se zde se svými dětmi scházet ,učit je hrát si společně ještě před vstupem do mateřské školy.Pro maminky a možná i pro tatínky by to bylo místo společných setkání,částečné relaxace,výměny zkušeností,názorů,postřehů.

Položkový rozpočet - příloha k Žádosti o dotaci z Programu rozvoje venkova
na projekt Multifunkční klubovna-Výuka i volný čas,kdo chce,přijde mezi nás

Způsobilé výdaje:celkem 64 000,-Kč 90% dotace 57 600,-Kč
/ceny jsou uvedeny s DPH/
židle 15 kusů (1 kus za 700,-Kč): celkem 10 500,-Kč
stoly 5 kusů (1 kus za 2700,-Kč): celkem 13 500,-Kč
kuchyňská linka 1 kus - pouze skříňky: celkem 13 000,-Kč
myčka na nádobí 1 kus: celkem 9 000,-Kč
trouba pečící 1 kus: celkem 8 500,-Kč
indukční deska 1 kus: celkem 8 000,-Kč
dřez kuchyňský 1 kus: celkem 1 500,-Kč

Nezpůsobilé výdaje: celkem 30 000,-Kč
1.Vymalování místnosti: celkem 8 000,-Kč
2.Nákup a pokládka linolea: celkem 8 000,-Kč
3.Montáž kuchyňské linky: celkem 1 500,-Kč
4.Zapojení a revize el.spotřebičů: celkem 3 000,-Kč
5.Instalatérské práce: celkem 1 500,-Kč
6.Zednické práce a materiál: celkem 8 000,-Kč
/nová omítka pohlcující vlhkost na části jedné zdi místnosti /

 

Základní škola Černošín, okres Tachov, příspěvková organizace
Nám.1.máje 38, Černošín, 34901 Stříbro
 Telefon : 374 692 175, Email: cernosin@quick.cz