27.02.2018
BAREVNÝ TÝDEN

Po jarních prázdninách přišli žáci 5. ročníku s nápadem, že uspořádají ve škole „Barevný týden“. O co vlastně šlo?

Úkolem bylo přijít do školy oblečený v barvě, která pro daný den byla stanovena. Pokud však dotyčný oblečení v této barvě doma nenašel, mohl ji nahradit barvou černou. Týden byl ve znamení těchto barev: pondělí – žlutá, úterý – modrá, středa – červená, čtvrtek – zelená, pátek – duhová.
V průběhu celého týdne procházela školou každý den pozorná porota, která si pečlivě zaznamenávala do svých tajných tabulek, kolik odpovídajících barev má každý žák na sobě. Oko poroty nezapomnělo ani na učitelky, které se do akce zapojily také. Následující týden se všichni žáci 1. stupně sešli na chodbě, kde proběhlo slavnostní vyhodnocení. Malou sladkostí byl odměněn každý, kdo alespoň jednou splnil barvu dne. Ti nejaktivnější se mohli těšit z čokolády a bouřlivého potlesku.

Naděžda Pézlová