10.05.2016
Mladí zdravotníci opět zvítězili

Chlapci a děvčata ze Zdravotnického a záchranářského kroužku se jako každý rok zúčastnili oblastního kola soutěže hlídek mladých zdravotníků v Tachově.

Po celý školní rok se poctivě připravovali: učili se obvazovat různá zranění, poskytovat první pomoc technickou i zdravotnickou, zkrátka účinně pomoci tam, kde je třeba. V letošním roce jsme do Tachova vyslali dvě hlídky mladších žáků a žákyň. KRVINKY, ti zkušenější zdravotníci, získali první místo a pojedou reprezentovat naši školu do krajského kola v Nýřanech v tomto složení: Míša Franková, Lucie Bursová, Kristýna Vaľovská, Ondra Petrovič a Ella Pastyriková. KOSTÍCI (Káťa Vávrová, Vendy Vlášková, Honza Frank, David Směšný a Kája Hebíková) pak jeli na oblast spíše nasbírat zkušenosti. Z minulých let už víme, že když děti poprvé uvidí výtečně namaskovaná zranění se spoustou krve, jsou šokovány a dá jim hodně přemáhání zranění ošetřit tak, jak mají naučeno. Přesto si všichni vedli velmi dobře. Milé KRVINKY, všichni vám držíme palce, ať v Nýřanech uspějete a užijete si férové soutěžení!