18.06.2015
CYKLISTÉ POKOŘILI SOUPEŘE

16. 6. - 18. 6. 2015 se uskutečnilo v Chomutově a Kadani Celostátní finále dopravní soutěže mladých cyklistů.

Plzeňský kraj zde reprezentovala dvě družstva (mladší: Pokorná, Marková, Jersák, Majerčík a starší: Marková, Mičková, Novotný, Šupica) ze ZŠ Černošín. Ve velmi silné konkurenci nedala soupeřům nic zadarmo. Starší družstvo se po skvělé jízdě zručnosti nakonec vyhouplo na nádherné 2. místo. Mladší družstvo stanulo na nejvyšší příčce a bude 3. - 6. září 2015 reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy, které se letos uskuteční v Rakousku ve Vídni.
Skvělých výsledků v jednotlivých disciplínách dosahoval mezi jednotlivci (mladší hoši) Vladislav Jersák, který za svůj skvělý výkon (9 trestných bodů = 1. místo) obdržel cenu ministra dopravy - kolo + helmu.