26.05.2015
CYKLISTÉ OPĚT USPĚLI

Krajské kolo DSMC - 25. a 26. 5. 2015 v Plzni a Melchiorově Huti.

Měsíc uplynul jako voda a naše dvě čtyřčlenná družstva (vítězové okresního kola DSMC) vyrazila do boje s mnohem silnějšími soupeři z Plzeňského kraje.
První část soutěže se odehrávala v Plzni na dopravním hřišti 33. ZŠ T. Brzkové. Zde na nás čekaly testy a jízda podle pravidel silničního provozu pod přísným dohledem dopravní policie. Další disciplínou byla jízda zručnosti, která byla velice obtížná. Je zde v kopcovitém terénu a každý ji musel projet dvakrát. Po splnění této části následoval přejezd do rekreačního střediska v Melchiorově Huti. Po výtečném obědě a krátkém odpočinku jsme pokračovali v soutěži. Jednotliví členové družstva II. kategorie šli ošetřovat vylosované zranění, družstvo I. kategorie šlo plnit úkol, který je povinný od krajského kola - jednalo se o práci s mapou, do které musel každý sám v průběhu patnácti minut zaznamenat nejbezpečnější trasu podle zadání. Když týmy splnily požadované úkoly, došlo k jejich výměně. Tím byly ukončeny všechny disciplíny a na soutěžící ten den čekal, pro zpestření večera, orientační běh v areálu kempu. Následující dopoledne proběhla beseda s policií ČR a ukázkou její vybavenosti a připravenosti k zásahu. Vrcholem soutěže bylo závěrečné vyhodnocení, na které všichni netrpělivě čekali. Jelikož se starším v průběhu soutěže nedařilo podle očekávání, velice nás všechny překvapilo, když z úst hlavního rozhodčího zaznělo: „První místo obsadila Základní škola Černošín.“ Stejnou větu vyslechlo i družstvo mladších žáků, které s velkým bodovým náskokem obhájilo prvenství z loňského roku. I zde byli vyhlášeni nejlepší dívka a hoch, mezi kterými byli i naši reprezentanti: M. Majerčík, E. Pokorná a A. Marková.
Všem soutěžícím gratuluji ke skvělému výkonu a v celostátním finále, které se bude konat 16. – 18. června v Chomutově a Kadani, přeji hodně štěstí a úspěchů.

Naděžda Pézlová