ÚVODNÍ STRÁNKA
      AKTUALITY
      3D PREZENTACE
      NAŠE ŠKOLA
      ROZVRHY TŘÍD
      KONTAKTY
      ZAMĚSTNANCI
      ŠKOLSKÁ RADA
      ROZPOČET
      ZÁJMOVÉ ÚTVARY
      ŠKOLNÍ JÍDELNA
      NAŠE ÚSPĚCHY
      FOTOGALERIE
      PODPORA EU
      NAPIŠTE NÁM
 

AKTUALITY

 

26.05.2015
CYKLISTÉ OPĚT USPĚLI
 

Krajské kolo DSMC - 25. a 26. 5. 2015 v Plzni a Melchiorově Huti.

Měsíc uplynul jako voda a naše dvě čtyřčlenná družstva (vítězové okresního kola DSMC) vyrazila do boje s mnohem silnějšími soupeři z Plzeňského kraje.
První část soutěže se odehrávala v Plzni na dopravním hřišti 33. ZŠ T. Brzkové. Zde na nás čekaly testy a jízda podle pravidel silničního provozu pod přísným dohledem dopravní policie. Další disciplínou byla jízda zručnosti, která byla velice obtížná. Je zde v kopcovitém terénu a každý ji musel projet dvakrát. Po splnění této části následoval přejezd do rekreačního střediska v Melchiorově Huti. Po výtečném obědě a krátkém odpočinku jsme pokračovali v soutěži. Jednotliví členové družstva II. kategorie šli ošetřovat vylosované zranění, družstvo I. kategorie šlo plnit úkol, který je povinný od krajského kola - jednalo se o práci s mapou, do které musel každý sám v průběhu patnácti minut zaznamenat nejbezpečnější trasu podle zadání. Když týmy splnily požadované úkoly, došlo k jejich výměně. Tím byly ukončeny všechny disciplíny a na soutěžící ten den čekal, pro zpestření večera, orientační běh v areálu kempu. Následující dopoledne proběhla beseda s policií ČR a ukázkou její vybavenosti a připravenosti k zásahu. Vrcholem soutěže bylo závěrečné vyhodnocení, na které všichni netrpělivě čekali. Jelikož se starším v průběhu soutěže nedařilo podle očekávání, velice nás všechny překvapilo, když z úst hlavního rozhodčího zaznělo: „První místo obsadila Základní škola Černošín.“ Stejnou větu vyslechlo i družstvo mladších žáků, které s velkým bodovým náskokem obhájilo prvenství z loňského roku. I zde byli vyhlášeni nejlepší dívka a hoch, mezi kterými byli i naši reprezentanti: M. Majerčík, E. Pokorná a A. Marková.
Všem soutěžícím gratuluji ke skvělému výkonu a v celostátním finále, které se bude konat 16. – 18. června v Chomutově a Kadani, přeji hodně štěstí a úspěchů.

Naděžda Pézlová

<<<   zpět do aktualit  
 

Základní škola Černošín, okres Tachov, příspěvková organizace
Nám.1.máje 38, Černošín, 34901 Stříbro
 Telefon : 374 692 175, Email: cernosin@quick.cz