30.04.2015
CYKLISTÉ OPĚT V AKCI

Okresní kolo DSMC - 30. 4. 2015 v Černošíně.

Rok a den uplynul jako voda a naši mladí cyklisté opět poměřili svoje znalosti a dovednosti z dopravní výchovy s ostatními žáky našeho okresu v okresním kole dopravní soutěže mladých cyklistů, která se 30. dubna konala v naší základní škole. Soutěžící jsou rozděleni do dvou kategorií podle věku. Další podmínkou je, že družstvo musí být složené ze dvou dívek a dvou chlapců. Tentokráte se soutěže zúčastnilo 24 týmů (14 mladších a 10 starších). Soutěž se skládá ze čtyř disciplín – teoretické znalosti z pravidel silničního provozu (testy), poskytování první pomoci, jízdy zručnosti a jízdy na dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu. Naši školu reprezentovali: V. Jersák, M. Majerčík, E. Pokorná a E. Marková (I. kategorie). Družstvo starších tvořili: P. Novotný, L. Šupica, A. Marková a M. Mičková. Díky pravidelným tréninkům a poctivé přípravě se oběma družstvům podařilo s obrovským bodovým náskokem zvítězit nad všemi soupeři a zajistit si tak postup do krajského kola, které se uskuteční na konci května v Plzni a Melchiorově Huti. V závěru soutěže byli též vyhodnoceni nejlepší dívka a hoch v dané kategorii. Všechna prvenství si opět odnesli naši reprezentanti: V. Jersák, E. Pokorná, P. Novotný společně s L. Šupicou, A. Marková. Všem soutěžícím gratuluji ke skvělému výkonu a v následujícím kole přeji hodně úspěchů.
Tato soutěž by se však nemohla uskutečnit bez podpory města Černošín a sponzorů, kterými v letošním roce byli: EMZ Černošín, poslanec Ing. V. Votava, BKV Bor, RI-VAJ Černošín, Rodinný pivovar Chodovar Chodová Planá, TechDraw Office Plzeň, ASA Stříbro a Kermi Stříbro. Díky těmto sponzorům, kteří poskytli finanční či věcné dary, jsme mohli obdarovat každého žáka, který se soutěže zúčastnil. V neposlední řadě bych ráda poděkovala paní ředitelce Mgr. Dagmar Varousové za její pomoc s přípravou a organizací letošního kola DSMC a podporu našeho dopravního kroužku.

Mgr. Naděžda Pézlová