13.03.2015
CHYSTÁME SE SOUTĚŽIT

Ve čtvrtek 30. dubna se opět po roce uskuteční v prostorách naší školy OKRESNÍ KOLO DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ.

I tentokráte se pořadatelem tohoto kola stala ZŠ Černošín ve spolupráci s městem Černošín a dalšími organizacemi. Je to pro nás velká čest, zároveň však ohromná výzva – je třeba připravit mnoho věcí, které na první pohled spousta lidí nevidí (přichystat startovní výkazy, průběžné a výsledkové listiny, zajistit stravu pro všechny účastníky, instalovat překážkovou dráhu, rozplánovat a připravit dopravní značení na dopravním hřišti, obstarat ceny pro všechny soutěžící apod.)
Posláním soutěže je podněcovat a zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu, ověřovat jejich znalosti v této oblasti. Čtyřčlenná soutěžní družstva jsou rozdělena do dvou kategorií (podle věku), v průběhu soutěže plní stanovené úkoly na čtyřech stanovištích (testy z pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízda na dopravním hřišti podle pravidel, jízda zručnosti, poskytování první pomoci).
Budeme velice rádi, když se na soutěž přijdete podívat a podpoříte nás v našem cyklistickém snažení. Začátek akce je v 9 hodin na dvoře horní školy, slavnostní ukončení je naplánováno na 13 hodin.