27.11.2014
VÝUKA NA GYMNÁZIU

Po dva listopadové pátky se žáci pátého ročníku a jeden deváťák účastnili výuky na Gymnáziu ve Stříbře.

V rámci projektu "Sdílená výuka" se žáci vybraných základních škol naučili pracovat s mikroskopem. Zkoumali tělo včely medonosné. Při chemických pokusech si pak ověřovali, jak různé podmínky a veličiny působí na hmotnost, barvu a velikost předmětů. Za týden pak výuka pokračovala "Projektovým dnem". Tentokrát žáci zkoumali tělo mouchy domácí. Z dostupných předmětů vyrobili padák, který následně spustili ze třetího patra s cílem nerozbít vajíčko - neboli nezabít parašutistu. Vyslechli krátký úvod do astrofyziky a měli možnost pozorovat město hvězdářským dalekohledem. Všichni žáci pracovali s velkým zaujetím. Poděkování patří vyučujícím z gymnázia, kteří obě akce organizačně zvládli na jedničku.