04.11.2014
UČÍME SE JEZDIT

V pondělí 3. listopadu nám paní učitelka řekla, abychom si následující den přinesli do školy cyklistickou helmu, a kdo bude chtít, může si vzít i své kolo.

Většina z nás hned věděla, co se bude dít. Pro žáky třetí třídy to byla novinka. A co se na žáky 3. – 5. ročníku chystalo? V úterý ráno do školy přijel pan Končický, který na školách v okrese Tachov prověřuje a zdokonaluje znalosti žáků z dopravní výchovy. Rozdělil si nás do dvou skupin, protože nás bylo moc. Nejprve jsme v naší nové učebně protrénovali značky a křižovatky. Pak už jsme naskočili na kola a vyrazili na dopravní hřiště. Tam jsme předvedli, jak pozorní jsme byli ve třídě. Protože nás pan Končický nezná, zajímavě si nás pojmenoval. Klukům říkal Karlové a nám děvčatům Aničky. To byla legrace. Po dvou hodinách se skupiny vyměnily, aby si všichni své znalosti a dovednosti procvičili.
Už se těším na jaro, kdy pan Končický přijede znovu. Tentokrát budeme usilovat o získání řidičského průkazu na kolo.

Eliška Pokorná - 5. ročník