08.10.2014
PLASTOVÁ VÍČKA POMÁHAJÍ

Již delší dobu probíhá na naší škole sběr plastových víček, do kterého je zapojeno mnoho našich žáků, kterým není lhostejný osud malého Matyáška.

Ti postupně i s dalšími občany našeho města Černošín nasbírali 10 velkých igelitových pytlů (cca 180 kg). V pondělí 6. října 2014 tyto plné pytle víček žáci slavnostně předali zástupcům rodiny Mecnerových (tetě a její kamarádce). Díky těmto víčkům bude moci malý Matyášek, který ještě neumí to, co běžně dovedou zdravé děti v jeho věku, podstoupit léčbu KLIM THERAPY, která je dosti finančně náročná, ale pro své účinky velmi chválená a doporučovaná.
Ráda bych poděkovala paní Rudné, která svým aktivním přístupem pomohla k nashromáždění takového množství víček, ale i všem ostatním, kteří přispěli byť i nepatrným množstvím. Víčka občané mohli a stále mohou nosit do připravených beden, které jsou umístěny v dolní škole (za vstupními dveřmi), v potravinách obchodního domu či v domě s pečovatelskou službou. Ve sběru budeme i nadále pokračovat, protože VÍČKA POMÁHAJÍ.

Naděžda Pézlová