30.04.2014
SPOLEČNÁ VÝUKA NA GYMNÁZIU

Na středu 30. 4. byl celý náš 5. ročník pozván na gymnázium Stříbro v rámci projektu „SDÍLENÁ VÝUKA“.

Studenti gymnázia a jejich učitelé se nám celé dopoledne věnovali. Představili nám chemické a fyzikální pokusy, na kterých jsme se aktivně podíleli. Z chemických pokusů jsme si vyzkoušeli např. létající plechovku, kapalinu měnící barvu nebo vcucnutí balónku do kádinky. V laboratoři fyziky jsme si mohli vyrobit hustoměr, který měří hustotu vody, díky soli jsme naučili vajíčko ve vodě plavat. Také jsme zjistili, co se stane s gumovým medvídkem, když se dá do skleničky s vodou na den. V závěru návštěvy na nás čekal malý test – pracovní list, díky kterému jsme mohli zjistit, jak pozorní jsme při společné výuce byli. Tento den na gymnáziu Stříbro byl zajímavý, všem se nám moc líbil a rádi bychom se tam ještě někdy vrátili.

Veronika Bursová, 5. ročník