13.02.2014
DIVADLO ALFA

Poslední dny před jarními prázdninami si žáci 1. stupně zpestřili zhlédnutím divadelního představení OTESÁNEK v divadle Alfa v Plzni.

Jelikož jsme využili místního mikrobusu, který má omezený počet míst k sezení, museli jsme se rozdělit do dvou skupin. První skupina jela na představení ve čtvrtek 13. února, druhá následující den.
Autor (Vítek Peřina) klasickou pohádku zpestřil osobitou optikou, vymyslel originální (často vtipnou) motivaci, ale přitom zachoval původní děj, jenž známe ze zpracování K. J. Erbena. Předlohu umístil do současnosti, a navíc jako bonus pro „našince“ příběh zasadil do plzeňského regionu. Vyprávění začíná v lese, odkud jsme se přenesli přes hostinec v Kyšicích až do Plzně. Zde jsme s nenasytným Otesánkem navštívili pivovar, fotbalový stadion a náměstí Republiky, kde se právě konaly trhy. Ještě štěstí, že zde prodávala bylinky i babka s motyčkou, která všechny nakonec zachránila.