14.11.2013
SOLASIDO

Ve čtvrtek 14. listopadu 2013 se v Černošíně v KSC Vlčák uskutečnila soutěž mladých zpěváků SOLASIDO.

Porota ve složení Michal Šindelář a Martin Herák měli nelehkou úlohu – vybrat tři nejlepší interprety v každé kategorii. Nejprve se představili nejmenší děti z mateřské školy – „předskokani“. Všichni si za své umělecké vystoupení z pódia odnesli malého plyšáka a CD s nazpívanými písničkami. Poté přišli na řadu žáci ze základní školy. Ti byli rozděleni do tří kategorií. A jak celé klání dopadlo?

I. kategorie
1. M. Šlaufová (1. ročník)
2. T. Šindelářová (1. ročník)
3. B. Varousová (1. ročník)

II. kategorie
1. L. Ranšová (5. ročník)
2. L. Filipčíková (5. ročník)
3. A. Bursová (5. ročník)

III. kategorie
1. M. Zušťáková (8. ročník)
2. F. Schmucker (6. ročník)
3. V. Nováková (9. ročník)

Vítězové jednotlivých kategorií a F. Schmucker za své vystoupení vyhráli víkendový pobyt v rekreačním středisku na Orlíku. Tam pojedou na jaře roku 2014 a zde proběhne finálový koncert a zároveň natáčení pro TV ŠLÁGR.
Dalším členem poroty byl starosta města J. Grigar. Jeho úkolem bylo po celou dobu soutěže bedlivě sledovat transparenty, ze kterých na konci pořadu musel vybrat nejlepší. Autorkou tohoto plakátu byla N. Zikánová, která obdržela taktéž poukaz na víkendový pobyt na Orlíku. Stejný poukaz vyhrála i B. Varousová, protože dokázala přemluvit svoji maminku, aby na jevišti zazpívala před publikem píseň Akáty.
Celým večerem nás provázel moderátor Pavel Justich. Soutěž měla mezi lidmi úspěch, čemu nasvědčoval zaplněný sál a bouřlivé potlesky.