21.06.2013
ŠKOLNÍ VÝLET ŽÁKŮ 1. STUPNĚ

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme a přijeli jsme unavení, ale plní vědomostí o Tachovsku.

V tomto roce jsme se rozhodli, že lépe poznáme okolí místa, kde žijeme. Proto jsme se vypravili na výlet po Tachovsku. Dopoledne jsme navštívili výstavu "Zpátky do pohádky" na zámku v Boru. Byli jsme překvapeni, jak je zámek krásně zrestaurován. Prohlédli jsme si výstavu, vyslechli zajímavý výklad a také vystoupili po 117 schodech na zámeckou věž.
V poledne jsme odjeli do Muzea Českého lesa v Tachově. Také tam se nám věnovaly průvodkyně, které nás provedly dvěma expozicemi. Připomněli jsme si, jak žili a pracovali naši předkové, viděli jsme pravěkou sekerku, která byla nalezena na území Černošína a také jsme si prohlédli vycpané živočichy, kteří žijí v našem okolí. Nejvíce nás zaujala žabička kuňka žlutá, kterou jsme mohli pozorovat živou v teráriu. Poslední částí výletu byla procházka kolem tachovských hradeb. To už jsme byli tak unavení, že jsme jen stěží dokázali sledovat výklad. Osvěžila nás voda v zámecké kašně a hlavně pořádná porce meruňkové a pistáciové zmrzliny.