03.04.2013
MATEMATICKÝ KLOKAN 2013

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy.

Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži. I žáci naší školy se do ní každoročně zapojují.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. - 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ), Junior (1. - 2. ročník SŠ) a Student (3. - 4. ročník SŠ). Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Soutěžící řeší zadané úlohy, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.

A jak si naši žáci vedli? Na to se můžete podívat v přiložených výsledkových listinách.

Až dne 9. 4. 2013 (z důvodu nemoci) si soutěžní otázky v kategorii KLOKÁNEK vyzkoušel i Václav Myška. Po kontrole odpovědí mu bylo napočítáno velmi pěkných 73 bodů.

kategorie CVRČEK a KLOKÁNEK
kategorie BENJAMÍN a KADET