22.06.2012
CELOSTÁTNÍ FINÁLE DSMC

Jak jsme prožili tři dny náročné dopravní soutěže
mladých cyklistů v Chomutově a Kadani.

V úterý 19. června jsme se sešli ráno v 10 hodin, abychom ještě dopilovali naši skvělou formu. V poledne jsme se šli ještě posilnit obědem, abychom cestou v autobuse neměli hlad. Ve 13 hodin pro nás přijel speciální autobus a my vyrazili na cestu. Když jsme přijeli do Chomutova, vydali jsme se do chatek, kde jsme trávili tři poklidné dny bez školy a rodičů. Tam jsme si vybalili, převlékli se do plavek a hurá do vody. Po večeři pro nás měli organizátoři soutěže připravený film v nedalekém kině. Druhý den dopoledne jsme v Kadani plnili 3 disciplíny. Maskotem celé soutěže byl Maxipes Fík, který měl humoru na rozdávání. Ale ani on nás někdy nedokázal rozveselit, když se nám zrovna moc nevedlo. Někteří z nás pokazili JÍZDU NA DDH, někomu se nevedlo při ZDRAVOVĚDĚ. Jenom v TESTECH z pravidel silničního provozu se nám dařilo. Odpoledne jsme navštívili LESOPARK, šli se opět vykoupat do Kamencového jezera. Po večeři na nás čekala ukázka zásahu s policejními psy, nová policejní vozidla a motocykl, moderní hasičské zásahové vozidlo. Vše jsme si z blízka prohlédli a vyzkoušeli. Třetí den na nás čekala velice obtížná JÍZDA ZRUČNOSTI a MAPY. Po ukončení poslední disciplíny nastalo netrpělivé očekávání slavnostního vyhlášení výsledků. A jak to nakonec dopadlo? Členové druhé kategorie obsadili 13. místo a družstvo mladších cyklistů stanulo na „bedně“ – na skvělém 2. místě. Ani v jednotlivcích jsme nezůstali pozadu. Pavel Novotný byl vyhlášen 3. nejlepším cyklistou v České republice. Po vyhlášení výsledků a rozdání cen jsme nastoupili do autobusu a vydali se zpátky domů.